خدمات در زمینه نصب و راه اندازی وب

خدمات در زمینه نصب و راه اندازی وب

نسل جدید وب سایت های امروزی، بر پایه سیستم های مدیریت محتوا ساخته می شوند. وب سایتهای قدیمی جز دسته وب سایتهای استاتیک بودند و برای هر تغییر در آن، وبمستر یا طراح وب سایت می بایست هر صفحه را مجدداً تولید می کرد و بر روی سرور آپلود می کرد.
اما سیستم های مدیریت محتوا این مشکل را برطرف کردند. نسل پیشرفته وب سایت های داینامیک کلیه نیازهای خود را از طریق برنامه نویسی ماژولاربرطرف می کنند. این سیستم های از یک هسته تشکیل شده است و ماژول ها بر روی این هسته سوار می شوند.

پیاده سازی و اجرا وب سایت

سیستم های مدیریت محتوا از دو بخش اصلی فایلها و پایگاه داده تشکیل می شوند. برای نصب آنها باید فایل ها را بر روی فلدر روت سرور یا سرور مجازی لوکال آپلود و سپس پایگاه داده را ساخته و اتصال آنرا برقرار کرد. ازسیستم های مدیریت محتوا پرکاربرد و رایگان می توان به جوملا، وردپرس، دروپال اشاره کرد.

وب سایت های اختصاصی

همانطور که گفته شد سیستم های مدیریت محتوای نام برده شده را بصورت رایگان می توان دانلود کرد. بعضی از ماژول ها بصورت رایگان وبعضی دیگر به صورت تجاری قابلیت استفاده دارند، همچنین پوسته و قالب این سیستم های مدیریت محتوا نیز توسط طراحان قالب ها در هر دو حالت وجود است. اما یک وب سایت اختصاصی حتماً با یک پوسته طراحی شده متمایز خواهد شد. مرحله بعدی مرحله طراحی پوسته و قالب سایت است.